Atkinsonova
dieta

Atkinsonova
dieta

Principem Atkinsonovy diety je striktní omezení sacharidů a cukrů. Pokud se tělu nedostává energie z cukrů, sáhne do tukových zásob. Začne-li Vaše tělo spalovat tuky pro energii, dostanete se do ketózy, dochází k hubnutí a rychlému snížení tělesné váhy. Navíc při správném dodržování Atkinsonovy diety nebudete mít chuť na sladké, jelikož budete mít stabilní hladinu cukru v krvi.

Během Atkinsonovy diety jsou povolené potraviny s vysokým obsahem bílkovin a nízkým obsahem sacharidů jako např. Dietní produkty Mix & Slim, maso, mléčné výrobky, vajíčka. Naše produkty jsou přímo ideální pro Atkinsonovu dietu – obsahují vysoký podíl bílkovin, nízký podíl sacharidů a navíc mají všechny důležité vitamíny a minerální látky pro správné fungování organismu. Jídla Mix & Slim snadno a rychle připravíte.

Fáze Atkinsonovy diety

1. fáze – tato fáze je trochu náročná, můžete jíst jen 20 g sacharidů denně, které pocházejí ideálně ze zeleniny (fazole, brokolice, špenát nebo salát). Bílkovin a tuků můžete jíst, kolik chcete. Povolené je maso, mléčné výrobky, vajíčka, oříšky. Mezi zakázané potraviny patří: těstoviny, rýže, brambory, vše s moukou, alkohol. Důležité je dodržovat pitný režim – 1,5 – 2 litry vody za den. Tato fáze trvá 4 – 8 týdnů a během ní můžete shodit 6 – 10 kg.

2. fáze – zde můžete příjem sacharidů zvýšit na 40 g denně, přidávejte je však pozvolna, každý týden o 5 g. Do jídelníčku můžete zařadit 1x denně ovoce nebo mrkev.

3. fáze – v této fázi přidávejte sacharidy pomalu a postupně až do množství, které Vaše tělo zvládne zpracovat, aniž by ukládalo do tuků a přibírali jste na váze. U každého jedince je toto množství sacharidů individuální v závislosti na pohlaví, věku, výšce, váze a pohybovém režimu.

4. fáze – tato fáze je označovaná jako udržovací. Vaše strava by měla být vyvážená a přísun sacharidů by neměl být vyšší než v třetí fázi.

Atkinsonova dieta jídelníček

1. fáze

 • Snídaně: Dietní omeleta Mix & Slim; Dietní kaše Mix & Slim; bílý jogurt; tvaroh;
 • Svačina: Dietní koktejl Mix & Slim;
 • Oběd: Dietní polévka Mix & Slim; salát s kuřecím nebo krůtím masem;
 • Svačina: Dietní koktejl Mix & Slim;
 • Večeře: Dietní palačinky Mix & Slim; ryba se zeleninovým salátem; pečené kuřecí stehýnko s bylinkami a citrónem.

2. fáze

 • Snídaně: Dietní kaše Mix & Slim; vaječná omeleta s pažitkou; šunka a plátek rýžového chlebíčku;
 • Svačina: Dietní koktejl Mix & Slim; tvaroh/jogurt s ořechy;
 • Oběd: Dietní polévka Mix & Slim; krůtí maso s dušenou zeleninou (brokolice, špenát); masový vývar;
 • Svačina: Dietní koktejl Mix & Slim; sýr nebo tvaroh a listová zelenina;
 • Večeře – Dietní polévka Mix & Slim; ryba se zeleninou a jogurtový dressing; vepřová kotleta na česneku.

3. fáze

 • Snídaně: Dietní kaše Mix & Slim; vajíčko a plátek celozrnného chleba;
 • Svačina: Dietní koktejl Mix & Slim; jogurt se semínky; tvaroh s ovocem;
 • Oběd: Dietní palačinky Mix & Slim; Dietní polévka Mix & Slim; zeleninový salát s tuňákem; čočková polévka (nezahuštěná moukou);
 • Svačina: Dietní koktejl Mix & Slim; sklenice mléka (kravské, sojové, mandlové);
 • Večeře: Vývar; dušené hovězí maso se zeleninou; ryba s listovým salátem.

Povolené potraviny v Atkinsonově dietě

Co jíst při Atkinsonově dietě? Povolené je maso: vepřové, hovězí, skopové, drůbeží, ryby, plody moře; mléčné výrobky, vejce, ořechy, semínka, olivový olej, zelenina listová, špenát, brokolice, fazole, chřest, cibule, červená paprika, rajčata, česnek. V druhé části diety můžete přidávat celozrnné pečivo. Ořechy, semínka, jahody, maliny, luštěniny, veškerou zeleninu.

Během Atkinsonovy diety nezapomínejte na pitný režim. Vypít byste měli zhruba 1,5 – 2 litry denně.

 

Atkinsonova dieta balíčky

-12%
567  499 
-6%
1 385  1 299 
-8%
2 503  2 299 
-9%
5 474  4 990 
-12%
567  499 
-6%
1 385  1 299 
-8%
2 503  2 299