BMI kalkulačka

BMI kalkulačka

BMI Kalkulačka

Vaše BMI je:

Tabulka BMI

BMI Váhová ktegorie
pod 18,5 podváha
18,5 – 24,9 normální rozmezí
25 – 29,9 nadváha
30 – 39,9 obezita
40 a více těžká obezita

Co je to BMI?

BMI neboli Body Mass Index je dvouciferná číselná hodnota, která má rozhodující význam při posuzování obezity a nadváhy.

Obezita

Je definována jako zvýšení tělesné hmotnosti nad určitou hranici jinak také jako zmnožení tukové tkáně, která vzniká v důsledku pozitivní energetické bilance. Jednoduše řečeno více energie příjímáte než „spálíte“. Pomocníkem při zjišťování toho, zda máte optimální váhu k vaší výšce slouží index BMI.

Jak zní výpočet BMI?

Vzorec pro BMI je následující: váha (kg) / výška² (m)

Jak snadno zjistím svůj Body mass Index (BMI)?

  • Pro snazší výpočet vašeho BMI je tu pro vás uvedena kalkulačka.
  • Vstupními údaji, které do kalkulačky zadáte jsou vaše váha, výška, věk a pohlaví.
  • Podle vašeho výsledného čísla dohledáte v tabulce BMI do jaké kategorie patříte.
  • Nacházíte se v jiném než normálním rozmezí?
  • Potom byste měli zvážit zda náhodou nepotřebujete upravit životosprávu a tedy i způsob stravování, jelikož výsledná hodnota může úzce souviset i s vaším zdravím.

Zdravotní problémy spjaty s obezitou

Obezita není jen problémem estetickým. Je důležité mít na paměti, že spolu s ní mohou přibývat i další onemocnění, která významně zhoršují kvalitu i délku života. Jedná se například o infarkt, vysoký krevní tlak, dyslipidémii, Diabetes mellitus II.typu

Souhrnný název pro společný výskyt těchto onemocnění včetně obezity se názývá metabolický syndrom jehož příčinnou je genetika, ale především životní styl

Mimo jiné se u obézních lidí projevují obtíže respirační či kožní a v neposlední řadě má obezita negativní vliv na psychiku člověka.

Co tedy dělat když nemáte ideální hmotnost? Zde jsou uvedena doporučení ke všem kategoriím a doporučené produkty, které Vám pomohou s hubnutím.

BMI Doporučení
pod 18,5: podváha Pokud je vaše BMI menší než 18,5 měli byste se pokusit o nabrání zejména svalové hmoty. Doporučujeme dostatek kvalitní stravy.
18,5 – 24,9: optimální váha Vaše váha je ideální. Ovšem pohyb a zdravé stravování je vždy důležité.
25 – 29,9: nadváha Vaše váha již není optimální, vážíte víc než je žádoucí, z čehož můžou plynout i některá zdravotní omezení. Proto doporučujeme začít hubnout s naším výhodným dietním balíčkem Mix&Slim na 4 týdny.
30 – 39,9: obezita V tuto chvíli máte vysoké riziko průvodních onemocnění. Nečekejte, až se některá onemocnění dostaví. Nic Vás sice do té doby nebolí, ale vaše zdraví je skutečně v ohrožení. Proto začněte hubnout ihned například s naším výhodným dietním balíčkem Mix&Slim na 8 týdnů.
40 a více: těžká obezita V tuto chvíli se nacházíte ve stavu morbidní obezity. Je nezbytné okamžité řešení situace zahrnující konzervativní léčbu obezity pod dohledem nutričních terapeutů či doktorů. Výjimkou v tomto případě rozhodně nejsou ani chirurgické zákroky. Doporučujeme konzultovat s výživovým specialistou i možnost využití dietních výrobků Mix&Slim a jejich zařazení do Vašeho jídelníčku.

Dietní balíčky

Sleva!
-27%
479 
Sleva!
-31%
1 199 
Sleva!
-33%
1 959 
Sleva!
-34%
3 799 
Sleva!
-27%
479 
Sleva!
-31%
1 199 

Hubnutí s Mix & Slim

Dietní jídla Mix & Slim jsou vyvinuta, aby Vaše tělo samovolně spalovalo tuky v ketóze a to bez hladovění a cvičení. Na výběr máte z řady chutných proteinových jídel. Mix & Slim jídla neobsahují GMO, lepek, glutamáty a přidaný cukr. Naopak mají vysoký podíl bílkovin a vlákniny, nízký obsah sacharidů, cukrů a tuků, veškerá jídla jsme obohatili o vitamíny a minerály pro Vaše zdraví.

Hubnutí s Mix & Slim

Dietní jídla Mix & Slim jsou vyvinuta, aby Vaše tělo samovolně spalovalo tuky v ketóze a to bez hladovění a cvičení. Na výběr máte z řady chutných proteinových jídel. Mix & Slim jídla neobsahují GMO, lepek, glutamáty a přidaný cukr. Naopak mají vysoký podíl bílkovin a vlákniny, nízký obsah sacharidů, cukrů a tuků, veškerá jídla jsme obohatily o vitamíny a minerály pro Vaše zdraví.