Keto dieta

Naučte Vaše tělo samovolně spalovat tuky.

Keto dieta

Pomocí ketonové diety můžete rychle zhubnout přebytečná kila!

Ketonová neboli Keto dieta je založena na příjmu speciálně upravených nízkosacharidových a vysokoproteinových jídel. Většina potravin obsahuje nadměrné množství sacharidů nebo cukrů a naše tělo není schopné za den takové množství přijaté energie zužitkovat. Nevyužitá energie se poté ukládá do tukových zásob a přibíráme na váze. Podstatou keto diety je omezit příjem sacharidů na minimum, omezit přísun tuků a zvýšit přísun bílkovin a vlákniny. Tělo se dostane do stavu tzv. ketózy. V tomto stavu dochází k tvorbě energie z vlastních tukových zásob a vy tak hubnete!

Na začátku ketogenního dietního programu tělu trvá až 4 dny, než začne využívat tukové zásoby jako zdroj energie místo sacharidů. Nesmíte se nechat v prvních dnech odradit! Během začátku diety se můžete cítit unavení a bez energie, po 4 dnech tato únava odezní a Vaše tělo začne spalovat tukové zásoby. Během ketózy bude mít stálý přísun energie z tuků.

Jak si ověřit, jestli už jste v ketóze? 

Až se vaše tělo dostane do ketózy, začnou vám ubývat kilogramy, centimery a budete se cítit plní energie, nebudete mít hlad ani chutě na sladké! Během prvních 4 dnů je velmi důležité odolat chutím na sladké.

Pokud si stále nejste jistí, jestli se vaše tělo dostalo do ketózy, můžete si v lékárně koupit proužky na měření ketonů v moči, např. KetoPhan. Když je vaše tělo v ketóze, budou se z moči vylučovat ketony. Proužek zrůžoví či zfialoví.

 

Výhody keto diety

 • rychlé a viditelné výsledky
 • žádné hladovění – jíte 5x denně
 • nemusíte cvičit
 • zlepšení pleti
 • odstranění celulitidy
 • detoxikace
 • bez jo-jo efektu
 • snížení hladiny cukru v krvi
 • naučíte se správnému životnímu stylu (pravidelný jídelníček, zdravá a chutná jídla, menší porce)
 • snížení hladiny špatného (LDL) cholesterolu a zvýšení hladiny dobrého (HDL) cholesterolu
 • snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění
 • snížení chuti na sladké

Pro koho není keto dieta vhodná

 • děti a mladiství do 18-ti let
 • lidé s alergiemi na některé suroviny v produktech Mix & Slim
 • lidé s poruchami příjmu potravy – anorexie, bulimie
 • lidé s různými onemocněními srdce, infarkt myokardu, angina pectoris
 • lidé po mozkové příhodě
 • lidé s onemocněním ledvin nebo jater
 • lidé trpící vážnými psychiatrickými onemocněními

Jak vlastně keto dieta probíhá?

Skládá se ze 3 fází. Rozdíl mezi jednotlivými fázemi je v počtu proteinových jídel Mix & Slim za den. V první fázi dochází ke kompletnímu nahrazení běžné stravy našimi speciálními jídly, přijímáte 5 jídel denně. Tato fáze trvá 4-8 týdnů (dle množství kil, které chcete shodit).

Ve 2. a 3. fázi pak postupně zapojujete i běžná jídla do svého jídelníčku, aby si tělo pomalu zvyklo na příjem tuků a sacharidů a nedocházelo k vytvoření nežádoucího jo-jo efektu.

Co je nutné dodržovat?

 • pitný režim: nejméně 2 – 3 l neochucené neperlivé vody, zeleného nebo černého neslazeného čaje, v 1. fázi se vyvarovat i vodě s citrónem (od 2. fáze pak povolena)
 • pravidelnost: mezi jednotlivými jídly si nechte odstup 3 hodiny, první jídlo si dejte půl hodiny po probuzení a poslední jídlo nejpozději 2 hodiny před spaním.
 • konzumace zeleniny: v průběhu celé diety je důležité kromě dietních jídel přijímat také zelenou zeleninu. Zelenina obsahuje vlákninu, která vám dodá pocit sytosti. Pro každou fázi je pak uveden seznam povolené zeleniny. Množství konzumované zeleniny by se mělo denně pohybovat kolem 200 g denně.

Čemu se vyvarovat?

Ketóza je velmi citlivá na sacharidy a cukry. Pokud přijmete větší množství sacharidů nebo cukrů, a to i v podobě rohlíku, piva, dortu…atd,  ketóza se vyruší a trvá 2 – 3 dny, než se do ketózy opět vrátíte.

Je nutné vyvarovat se slazeným nápojům, cukru, alkoholu, sladkostem, chipsům, uzeninám, slaným tyčinkám…, apod. V 1. fází se nesmí přijímat ani některé druhy zeleniny, ani přílohy jako rýže nebo brambory. Seznam povolených surovin je vždy uveden pod jednotlivými fázemi diety.

1. FÁZE = Rychlé hubnutí

Délka fáze: 8 týdnů

V první fázi jíte 5x denně jídla Mix & Slim. V této fázi dochází k rapidnímu omezení sacharidů a cukrů, aby se Vaše tělo dostalo do stavu tzv. ketózy a začalo samovolně spalovat vlastní tukové zásoby jako zdroj energie. Mix & Slim jídla jsou nutričně navržena tak, aby Vás zasytila a dostala do ketózy, kde dochází k rychlému úbytku na váze. Je důležité nejíst jiné potraviny než níže uvedené, aby došlo ke spalování tuků a aby šla váha dolů.

První fáze trvá 8 týdnů, dle požadovaného úbytku na váze. Jídla Mix & Slim můžete jakkoliv kombinovat. Krom dietních jídel a pitného režimu je také důležité přijímat 200 g zelené zeleniny denně.

2. FÁZE = Stabilizace

Délka fáze: 4 týdny

Ve druhé fázi dochází k postupnému začleňování běžných potravin do jídelníčku. Jedno dietní jídlo Mix & Slim je nahrazeno proteinovým jídlem z níže uvedeného seznamu. Jezte 3 – 4 dietní jídla Mix & Slim + 1x – 2x denně proteinové jídlo. Doporučujeme nahradit oběd nebo večeři. Postupné vracení běžných jídel zaručí, že nenastane nežádoucí jo-jo efekt. Kdyby došlo k ukončení diety již po první fázi, tak tělo začne produkovat hromadně inzulin z každého sacharidového jídla a tím pádem dojde k rychlému přibrání na váze (jo-jo efekt).

3. FÁZE = Fixace

Délka fáze: 4 týdny

Tato fáze je pro udržení postavy po hubnutí, aby se Vám kila opět nevrátila pomocí jo-jo efektu.

Doporučujeme 2-3 jídla denně nahradit jídly Mix & Slim. Jaká jídla nahradíte, je už na Vás. Pokud si chcete udržet postavu po hubnoucím plánu, je důležité upravit stravovací návyky. Nejdůležitější je omezit přísun jednoduchých cukrů. Cukr se velmi rychle přemění na energii a pokud tuto energie nevyužijete např. při sportu, uloží se do tukových zásob. Doporučujeme také omezit „bílé sacharidy“ – brambory, těstoviny, rýži, pečivo. Tyto sacharidy mají vysoký glykemický index (= rychlost přeměny na energii) a nevyužitá energie z těchto potravin se také uloží do těla v podobě tuku.

Jídelníček s produkty Mix & Slim

 • Snídaně: kaše / palačinka
 • Svačina: koktejl
 • Oběd: polévka / libové maso + salát
 • Svačina: koktejl
 • Večeře: omeleta / polévka / palačinka / salát s vajíčkem

Produkty Mix & Slim můžete jakkoliv kombinovat.

Povolené potraviny při keto dietě: zelená zelenina (špenát, brokolice, hlávkový salát, ½ avokáda, zelí, olivy, okurka). Něco na zub od 2. a 3. fáze: 30 g oříšků (mandle, vlašské ořechy, pekanové ořechy, lískové ořechy) / 1-2 čtverečky 90% hořké čokolády.

Zakázané potraviny při keto dietě: ovoce, pečivo, brambory, rýže, těstoviny, dorty, sladké, zmrzlina.

Během prvních pár dnů budete mít chutě na sladké, jelikož se tělo adaptuje na spalování tuků. Je důležité odolat a vydržet v hubnoucím programu Mix & Slim, aby se dostavil požadovaný výsledek. Jakmile se Vaše tělo adaptuje, chutě zmizí.

 

Keto dieta balíčky

Sleva!
-31%
1 199 
Sleva!
1 959 
Sleva!
3 799 
Sleva!
7 160 

Janka Nová
Janka Nová
13:02 17 Sep 19
Skvělé na cesty.. když nevíte co vařit a nechce se vám nic chystat, stačí vzít do shakeru a po cestě smíchat s vodou.. doporučuji (y)
Krysia Mendak
Krysia Mendak
12:58 17 Sep 19
Vše proběhlo naprosto v pořádku! Produkty mi vyhovují a za dva týdny jsem zhubla 4kg 🙂
Daniela Havránková
Daniela Havránková
08:32 16 Sep 19
Maximálně doporučuji! Rychlé dodání, skvělá chuť! 👍
Eliška Hromádková
Eliška Hromádková
16:19 14 Sep 19
Výborná chuť a funguje, kila jdou dolů.
Filip Olbert
Filip Olbert
14:32 14 Sep 19
Rozhodně doporučuji všem. Super chuť.
Eva Svobodová
Eva Svobodová
13:47 18 Mar 19
Skvělá chuť, za týden 3 kila dole 🙂
Rebecca Novotná
Rebecca Novotná
13:43 13 Mar 19
Výborný! Chutná skvěle! Nemůžu jinak, než doporučit! 😍😇
Renata Škobisová
Renata Škobisová
06:21 09 Jan 19
Vypada a chutna dobre, jen je skoda ze neni dodavan s produkty i jidelni plan plus nejake tipy cemu se vyvarovat atd
Petr Svoboda
Petr Svoboda
05:24 12 Oct 18
Piji místo snídaně a oběda. Rychlé doručení. Vše v pořádku
Káťa Svobodová
Káťa Svobodová
05:22 12 Oct 18
Koupila jsem 14 denní balíček a 5 kg dole :).
Super produkty a žádná umělá chuť. Můžu jen doporučit! 😍
Ivka Svítilová
Ivka Svítilová
09:51 10 Oct 18
Jsem s výrobky velice spokojena. Doporučuji 🙂
Další recenze

Hubnutí s Mix & Slim

Dietní jídla Mix & Slim jsou vyvinuta, aby Vaše tělo samovolně spalovalo tuky v ketóze a to bez hladovění a cvičení. Na výběr máte z řady chutných proteinových jídel. Mix & Slim jídla neobsahují GMO, lepek, glutamáty a přidaný cukr. Naopak mají vysoký podíl bílkovin a vlákniny, nízký obsah sacharidů, cukrů a tuků, veškerá jídla jsme obohatili o vitamíny a minerály pro Vaše zdraví.

Hubnutí s Mix & Slim

Dietní jídla Mix & Slim jsou vyvinuta, aby Vaše tělo samovolně spalovalo tuky v ketóze a to bez hladovění a cvičení. Na výběr máte z řady chutných proteinových jídel. Mix & Slim jídla neobsahují GMO, lepek, glutamáty a přidaný cukr. Naopak mají vysoký podíl bílkovin a vlákniny, nízký obsah sacharidů, cukrů a tuků, veškerá jídla jsme obohatily o vitamíny a minerály pro Vaše zdraví.

Nevyhovuje Vám produkt? Nevadí, zboží můžete vrátit do 14-ti dnů bez udání důvodu.