Nízkosacharidová
dieta

Nízko-sacharidová
dieta

Základem nízkosacharidové neboli také low carb diety je příjem potravin s nízkým obsahem sacharidů a cukrů. Jídelníček doplníte o bílkoviny a zdravé tuky. Musíte vyřadit pečivo, brambory, rýže, těstoviny, knedlíky, a veškeré potraviny obsahující mouku, vynechat musíte i ovoce, džusy a sladkosti.

Co jíst při nízkosacharidové dietě? Vhodnými potravinami jsou produkty Mix & Slim, které obsahují vysoký podíl bílkovin, proteinů a nízký obsah sacharidů a cukrů. Vybrat si můžete od kaší, palačinek, omelet, polévek až po koktejly různých příchutí. Příprava je rychlá a jednoduchá. Díky těmto nízkosacharidovým produktům dostanete tělo do ketózy, tělo začne spalovat vlastní tukové zásoby jako zdroj energie. Dochází k rychlejšímu a efektivnějšímu spalování tuků. Maximální příjem sacharidů je 50 g denně, dejte si pozor, jelikož sacharidy se nachází i v zelenině a luštěninách.

Během nízkosacharidové diety je důležité zvýšit pitný režim.

Nízkosacharidová dieta jídelníček

Uvedený nízkosacharidový jídelníček berte jako inspiraci pro své stravování. Low carb jídelníček si upravte dle svých návyků, tělesné aktivity a zdravotního stavu tak, aby Vám strava vyhovovala a chutnala.

  • Snídaně: Dietní kaše Mix & Slim; neslazená káva s mandlovým mlékem;
  • Svačina: Dietní koktejl Mix & Slim;
  • Oběd: Dietní polévka rajská nebo zeleninová Mix & Slim; krůtí maso se špenátem a sýrem; zeleninový salát s tuňákem a vajíčkem; květákové placky (s vajíčkem, bez mouky) se zeleninou a sýrem;
  • Večeře: Dietní omeleta; Dietní palačinky Mix & Slim; krůtí maso s rajčaty a zakysanou smetanou; kuřecí maso a dušená kedlubna; pečený losos a grilovaná zelenina.

Povolené nízkosacharidové potraviny

Maso: hovězí, jehněčí, kozí, králičí, krůtí, kuřecí, vepřové, husí, kachní, losos, kapr, makrela, pstruh, sardinky, tuňák, humr, halibut, kalamáry; vejce; Zelenina: avokádo, brokolice, cibule, cuketa, česnek, dýně, chřest, kapusta, kedlubna, lilek, okurky, olivy, papriky, pórek, rajčata, ředkvičky, salát, zelené fazolky, zelí; Tuky: avokádový olej, sádlo, máslo, kokosový olej, panenský olivový olej, ghee, makadamský olej, majonéza; dýňová semínka, chia semínka, lněná semínka, sezamová semínka, slunečnicová semínka; Ořechy: brazilské, lískové, makadamské, mandle, pekanové vlašské, kokos; Mléčné výrobky: acidofilní mléko, brynza, cottage, eidam, feta, gouda, halloumi, hermelín, kefír, lučina, mozarella, niva, parmezán, šlehačka, tvarůžky, zakysaná smetana.

Dietní balíčky pro proteinovou dietu

-10%
667  599 
-6%
1 694  1 599 
-6%
3 170  2 990 
-8%
5 974  5 490